2137/843
Niels O. Møller (f. 1920, d. 1982)
Et sæt på fire stole med stel af palisander, sæder med sort skind. Model 78. Tegnet 1962. Udført og mærket hos J.L. Møller, Højbjerg. (4)
Stand
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker.
Auktion
Moderne kunst og design, 14. september 2021
Kategori
Vurdering
Solgt
Hammerslag
1 bud
Tidspunkt | Byder | Bud |
---|---|---|