Per Børglum Knudsen (f. 1947, d. 2004)
Cirkulær skål af indfarvet porcelænsmasse i hvidt, rødbrunt, gråt, gult og rosa. Sign. P.B.K. '89. Unik. H. 13,1. Diam. 16.
Indvendigt i bund med nogle pletter i/på porcelænsmassen. Enkelte overfladeridser og mærker.
Moderne kunst og design, 2. marts 2021
24 bud