2015/42
To lommeflasker af klart glas med optiske, lodrette striber, den ene frihåndsblæst. 19. årh. H. 12 og 12,5. (2)
Overfladeridser og mærker. Begge med glaspest. Den frihåndsblæste med sprængning nederste på den ene side.
Ældre malerier, møbler og varia, 6. april 2020
Vurdering
Hammerslag