2426/​11

Napoloen III kaminur af forgydlt bronze og marmor med figurfruppe af patineret bronze, skive af hvid emalje. Sign. Demeur Hger du Roi.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul og Optræksnøgle medfølger.

Vur­dering

6.000 DKK

Hammerslag

8.000 DKK

14 bud

899453 8.000 DKK
938938 (Autobud) 7.500 DKK
899453 7.000 DKK
938938 (Autobud) 6.500 DKK
899453 6.000 DKK
938938 (Autobud) 5.500 DKK
899453 5.000 DKK
938938 4.200 DKK
858145 (Autobud) 4.000 DKK
921626 3.800 DKK
858145 (Autobud) 3.600 DKK
921626 3.400 DKK
858145 3.200 DKK
921626 3.000 DKK