1738/1545
Kinesisk kedel af sterlingsølv på stand i from af bambus med brænder. Uidentificeret stempel. Vægt 1070 gr. H. 15/31 cm. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Buler, ridser og mærker.
Varia (udskudt), 28. september 2017
Vurdering
Hammerslag