1831/184
Dansk chatol med vitrien overdel af bemalet og forgyldt træ. Sønderjysk Louis XVI form, 20. årh. H. 208. B. 98. D. 45.
Brugsslitage. Enkelte ridser og mærker. Nøgle medfølger.
Ældre malerier og møbler, 30. juli 2018
Vurdering
Hammerslag