2039/​186

Tre konfektskåle af sølv, et par skønvirke med stiliserede åkandeblade, Grann & Lagly, 1915 samt en Empire skål, utydelig mestermærke, København 1815. 19.-20. årh. Vægt 571 g. H. 7 og 8 cm. Diam. 12 og 13,5 cm. (3)

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Empire skål med gravering i bunden.

Ældre malerier, møbler og varia, 21. september 2020

Vur­dering

2.000 kr.

Hammerslag

1.750 kr.

11 bud

1.750 kr.
(Autobud) 1.700 kr.
1.700 kr.
(Autobud) 1.650 kr.
1.600 kr.
1.550 kr.
(Autobud) 1.500 kr.
1.450 kr.
(Autobud) 1.100 kr.
1.050 kr.
1.000 kr.