2039/186
Tre konfektskåle af sølv, et par skønvirke med stiliserede åkandeblade, Grann & Lagly, 1915 samt en Empire skål, utydelig mestermærke, København 1815. 19.-20. årh. Vægt 571 g. H. 7 og 8 cm. Diam. 12 og 13,5 cm. (3)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Empire skål med gravering i bunden.
Ældre malerier, møbler og varia, 21. september 2020
Vurdering
Hammerslag
11 bud