2444/​947

Asger Jorn (f. Vejrum 1914, d. Århus 1973)

“Mémoires”. 1959. Sign. i trykket med datering samt dedikation skrevet i hånden. Prøvetryk. Litografi i farver. Lysmål 98×68.

Van de Loo, nr. 220.

Bleget. Mindre håndteringsfolder i siden. Passepartout med talrige små dyr.

I Aarhus
Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?