2204/​35

Fransk Louis Philippe kaminur af forgyldt bronze, Napoleon Bonaparte, Værket stemplet Guyerdet. Ainé Paris, nr. 3861. 19. årh.s midte. H. 43. B. 33. D. 12.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul og Optræksnøgle medfølger.

Ældre malerier, møbler og varia, 24. januar 2022

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

1.650 DKK

1.650 DKK
1.600 DKK
1.550 DKK
1.500 DKK