2204/35
Fransk Louis Philippe kaminur af forgyldt bronze, Napoleon Bonaparte, Værket stemplet Guyerdet. Ainé Paris, nr. 3861. 19. årh.s midte. H. 43. B. 33. D. 12.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Der gives ingen garanti for værkets funktion. Pendul og Optræksnøgle medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 24. januar 2022
Vurdering
Hammerslag