2443/​192

Barok lås af jern, graveret med ornamentik, samt dørpanel af udskåret egetræ. 18. årh. Dør 36×24. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage. Dør graveret med initialer på indersiden, monteret med nyere krog.

Ældre malerier, møbler og varia, 21. oktober 2024

Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hammerslag

1.100 DKK

1.100 DKK
1.050 DKK
1.000 DKK