2443/192
Barok lås af jern, graveret med ornamentik, samt dørpanel af udskåret egetræ. 18. årh. Dør 36×24. (2)
Fremstår med alders- og brugsslitage. Dør graveret med initialer på indersiden, monteret med nyere krog.
Ældre malerier, møbler og varia, 21. oktober 2024
Vurdering
Hammerslag