2444/​215

Ubekendt maler, 18. årh.s slutning

Rokokomotiv med adelsfolk i en park. Usigneret. Hinterglasmaleri. 36×49.

Proveniens: Bruun Rasmussen auktion 2027, 2020 nr. 230.

Revner i glasset nedre venstre hjørne. Afskalninger.

I Lyngby
Vur­dering

2.000–3.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?