876/1231
Oluf Høst (f. Svaneke 1884, d. Gudhjem 1966)
Bognemark, Bornholm 1946. Sign. O.H. Olie på lærred. 90×146
Malerier & skulpturer, 5. december 2017
Vurdering
Hammerslag