2120/261
Et par stager af sølvmonterede rovfulgefødder, stående på baser af udskåret træ. 19. årh. H. 20 cm. (2)
Proveniens: Erik Brandt.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Mindre buler, ridser og mærker. Sølv ej stemplet, men testet for sølv.
Ældre malerier, møbler og varia, 17. maj 2021
Vurdering
Hammerslag
41 bud