2131/758
Dansk møbeldesign
Tre-personers sofa med ben af bejdset bøg, betrukket med brunligt velour. 1930–40'erne. L. 190.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Moderne kunst og design, 3. august 2021
Vurdering
Hammerslag