2131/​758

Dansk møbeldesign

Tre-personers sofa med ben af bejdset bøg, betrukket med brunligt velour. 1930–40'erne. L. 190.

Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.

Moderne kunst og design, 3. august 2021

Vur­dering

4.000–5.000 DKK

Hammerslag