2438/889
Arne Vodder (f. 1926, d. 2009)
Høj skænk af teak opsat på runde, tilspidsende ben. Front med syv skuffer samt to jalouisilåger, bag hvilke justerbare hylder. Udført hos Sibast Møbler. H. 113. D. 49,5. L. 182,5.
Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Skjolder/mærker på top.
Fra
i
Vurdering
1153392 | ||
1146524 (Autobud) | ||
1153392 | ||
1146524 (Autobud) | ||
1153392 | ||
1146524 |