2438/​573

Palle Suenson (f. 1904, d. 1986)

Et par skulpturelle armstole af mahogni. Sæde og ryg betrukket med lys velour. Udført 1940'erne. (2)

Fremstår med alders- og brugsslitage, herunder ridser og mærker. Velour med pletter, smuds og slitage.

I Lyngby
Vur­dering

20.000–25.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?