2141/​9112

Usædvanligt stort fransk vitrineskab af mørkbejdset fyrretræ, med front hvori fire glasdøre og fire fyldningslåger. 19. årh.s slutning. H. 285. B. 272. D. 46.

Gallerikant samt fodliste medfølger. Desuden enkelte småskader samt brugsslitage. Ingen nøgle.

Selected, 11. oktober 2021

Vur­dering

30.000 DKK

Hammerslag

21.000 DKK

21.000 DKK