2141/9112
Usædvanligt stort fransk vitrineskab af mørkbejdset fyrretræ, med front hvori fire glasdøre og fire fyldningslåger. 19. årh.s slutning. H. 285. B. 272. D. 46.
Gallerikant samt fodliste medfølger. Desuden enkelte småskader samt brugsslitage. Ingen nøgle.
Selected, 11. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag