836/183
Elie Anatole Pavil (f. Odessa 1873, d. Rabat, Marokko 1944)
Parti fra Place de la Bastille i Paris. Sign. Pavil A. Olie på træ. 24×33.
Russisk kunst, møbler og varia, 28. november 2012
Vurdering
Hammerslag