2437/638
Dansk møbeldesign
Skænk af eg, front med tre låger med udskæringer, bag hvilke hylder, herunder tre skuffer. 1970'erne. H. 131. B. 195. D. 54.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker. Èn nøgle medfølger.
Moderne kunst og design, 10. september 2024
Vurdering
Hammerslag