1434/944
Gösta Thames m.fl.
“Ericofon/Cobra”. Grøn bordtelefon med drejeskive under bunden. Model DBJ 500. Lanceret første gang i 1953. Stemplet L.M. Ericsson, Made in Sweden. H. 21.
Brugsslitage. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 19. august 2014
Vurdering
Hammerslag