2043/​259

Samling årsskeer af forgyldt sterlingsølv med emaljearbejde. Georg Jensen. Vægt 1046 g. (23)

Bestående af: 2×1971, 1972, 1973, 2×1974, 1975, 2×1976, 3×1977, 2×1978, 2×1979, 1980, 1981, 1982, 1984, 1985, 1995 og 1997.

1997 med gravering. Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

3.400 DKK

(Autobud) 3.400 DKK
3.200 DKK
(Autobud) 3.000 DKK
2.900 DKK
(Autobud) 2.800 DKK
2.700 DKK
2.100 DKK
2.000 DKK