2043/259
Samling årsskeer af forgyldt sterlingsølv med emaljearbejde. Georg Jensen. Vægt 1046 g. (23)
Bestående af: 2×1971, 1972, 1973, 2×1974, 1975, 2×1976, 3×1977, 2×1978, 2×1979, 1980, 1981, 1982, 1984, 1985, 1995 og 1997.
1997 med gravering. Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 19. oktober 2020
Vurdering
Hammerslag