2050/​190

Tysk sukkerskrin af sølv, hævet på fire lave fødder, lågknop i form af blomst, stemplet EH, ørn og L. 18. årh. Vægt 211 gr. L. 14 cm.

Mindre buler, ridser og mærker. Reparation på hængsler. I bunden gravering.

Ældre malerier, møbler og varia, 7. december 2020

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag