2050/190
Tysk sukkerskrin af sølv, hævet på fire lave fødder, lågknop i form af blomst, stemplet EH, ørn og L. 18. årh. Vægt 211 gr. L. 14 cm.
Mindre buler, ridser og mærker. Reparation på hængsler. I bunden gravering.
Ældre malerier, møbler og varia, 7. december 2020
Vurdering
Hammerslag