1946/​363

Fransk empire kaminur af forgyldt bronze, urhus med stående ung kvinde i klassiske gevendter. 19. årh.s begyndelse. H. 40. B. 31. D. 12.

Der gives ingen garanti for værkets funktion. Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Pendul medfølger.

Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019

Vur­dering

6.000–8.000 DKK

Hammerslag

4.400 DKK

4.400 DKK
4.200 DKK
4.000 DKK