1946/363
Fransk empire kaminur af forgyldt bronze, urhus med stående ung kvinde i klassiske gevendter. 19. årh.s begyndelse. H. 40. B. 31. D. 12.
Der gives ingen garanti for værkets funktion. Fremstår med mindre alders- og brugsslitage. Pendul medfølger.
Ældre malerier, møbler og varia, 11. november 2019
Vurdering
Hammerslag