921/​323

Barok spejl i ramme af forgyldt og udskåret træ, den store top og underdelen er udskåret med gennembrudt ornamentik og bladværk. 18. årh.s første halvdel. H. 175. B. 76.

Antikviteter – kunsthåndværk, møbler og tæpper, 11. juni 2024

Vur­dering

30.000–40.000 DKK

Hammerslag