921/​323

Barok spejl i ramme af forgyldt og udskåret træ, den store top og underdelen er udskåret med gennembrudt ornamentik og bladværk. 18. årh.s første halvdel. H. 175. B. 76.

Ridser og mærker. Brugsslitage.

Antikviteter – kunsthåndværk, møbler og tæpper, 11. juni 2024

Vur­dering

30.000–40.000 DKK

Hammerslag