2441/566
Øreklapstol med stel og negle af teak, betrukket med grønligt uld. Udført hos Skippers Møbler. 1960'erne.
Litteratur: Mobilia 1961.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Nogle ridser og mærker. Let falmede “negle”. Ombetrukket.
Vurdering
869654 (Autobud) | ||
842827 | ||
869654 |