2006/12
Ubekendt kunstner, 19. årh.
En stående russisk soldat ved sit gevær. Skulptur af delvis forsølvet messing. Usigneret. H. 17.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. februar 2020
Vurdering
Hammerslag