1950/422
Øreskål på fod, graveret med bladranker, hanke i form af fabeldyr, øreskål og seks skeer af tin. Mærkede. Primært 19. årh. Skåle H. 10 og 7. Diam. 13 og 19. Skeer L. 15–17.5. (8)
Øreskål med trykket fod. Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 9. december 2019
Vurdering
Hammerslag