2032/296
Kinesisk flaske af udskåret ben, dekoreret med figurer i landskab og ornamentik, elefanthoveder med ringhanke ved munding, lågknop i form af fohund. 20. årh.s begyndelse. H. 14.
Lågknop limet. Fremstår med alders- og brugsslitage.
Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020
Vurdering
Hammerslag