2032/​296

Kinesisk flaske af udskåret ben, dekoreret med figurer i landskab og ornamentik, elefanthoveder med ringhanke ved munding, lågknop i form af fohund. 20. årh.s begyndelse. H. 14.

Lågknop limet. Fremstår med alders- og brugsslitage.

Ældre malerier, møbler og varia, 3. august 2020

Vur­dering

3.000 DKK

Hammerslag

2.000 DKK