2048/​758

Dansk snedkermester

Et par skabe af nøddetræsrod. Front med låger samt opbevaringsrum. Indevendigt med tre hylder. 1930'erne. H. 105 B. 57 D. 24. (2)

Dette emne handles i fuldmoms

Almindelig brugspatina, herunder ridser, mærker, krakeleringer. Finérskader på siden af ene skab.

Moderne kunst og design, 24. november 2020

Vur­dering

8.000–10.000 DKK

Hammerslag

13.000 DKK

14 bud

13.000 DKK
12.500 DKK
12.000 DKK
11.500 DKK
11.000 DKK
10.500 DKK
(Autobud) 10.000 DKK
10.000 DKK
8.500 DKK
8.000 DKK
7.500 DKK
7.000 DKK
6.500 DKK
6.000 DKK