2048/758
Dansk snedkermester
Et par skabe af nøddetræsrod. Front med låger samt opbevaringsrum. Indevendigt med tre hylder. 1930'erne. H. 105 B. 57 D. 24. (2)
Dette emne handles i fuldmoms
Almindelig brugspatina, herunder ridser, mærker, krakeleringer. Finérskader på siden af ene skab.
Moderne kunst og design, 24. november 2020
Vurdering
Hammerslag
14 bud