2247/779
Just Andersen (f. Godhavn, Grønland 1884, d. Glostrup 1943)
Et par bogstøtter af patineret diskometal støbt i form af siddende elefanter. Stemplet monogram Just A., dessin 165. H. max. 11. L. 17. (2)
Almindelig brugs- og alderspatina, herunder ridser og mærker. Nogle hak.
Moderne kunst og design, 22. november 2022
Vurdering
Hammerslag
13 bud