Portræt af J. F. Willumsen. 1894. Sign. monogram J.R. samt med rødt Johan Rohde. Litografi. Bladstørrelse 26,8×23,7. Uindrammet.
Proveniens: Johan Rohdes efterkommere.
Litteratur: Peter Rohde. Johan Rohde. Fortegnelse over kunstnerens grafiske arbejder. København 1935, Opus 19.
Foxing.
Kunst på papir, 3. august 2020
10 bud