2442/321
En samling stenaldergenstande af flint og bjergart, heriblandt økser, segl, mejsler, vægtlodder potteskår mm. Hovedsagligt yngre stenalder. L. 2–26. (90)
Brugsspor. Afslag. Delvist fragmenterede.
Vurdering