2148/894
Knud Joos-Jensen. tilskrevet (f. 1928, d. 2008, Designer)
Et par bordlamper med stamme af messing. Justérbar skærm og fod af gullakeret metal. Udført hos Lyfa. H. 28. (2)
Almindelig brugsslitage. Ridser og mærker. Der garanteres ikke for funktionaliteten. Forskellige fatninger.
Moderne kunst og design, 30. november 2021
Vurdering
Hammerslag
11 bud