2142/207
Signe Andreasen (f. Lillerød 1853, d. Frederiksberg 1919)
Opstilling med pinseliljer og bøgegrene. Sign. monogram 1919. Olie på lærred. 69×57.
Mindre ridser. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. oktober 2021
Vurdering
Hammerslag
36 bud