1831/83
Knud Sinding (f. Aarhus 1875, d. København 1946)
En ung mand venter på en malkepige i marken. Sign. monogram 1945. Olie på lærred. 105×160.
Minimale krakeleringer langs blændrammen.
Ældre malerier og møbler, 30. juli 2018
Vurdering
Hammerslag