2050/923
Hans-Agne Jakobsson (f. 1919, d. 2009)
Lysekrone af messing og hvidlakeret metal med tre blus. Skærm med lyst stof. Udført og mærket hos Markaryd, Sverige. Diam. 40.
Almindelig brugsslitage, herunder ridser, mærker og overfladerust. Skærm med mindre defekter. Der garanteres ikke for funktionaliteten.
Moderne kunst og design, 8. december 2020
Vurdering
Hammerslag
13 bud