2412/315
To skåle af sølv og sterlingsølv. Udført hos Cohr og Horsens sølvarefabrik, 20. årh. Samlet vægt ca. 990 g. Diam. ca. 23 og 26,7. (2)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Mindre buler, ridser og mærker. Ene skål graveret.
Ældre malerier, møbler og varia, 18. marts 2024
Vurdering
Hammerslag