2439/​62

Louis XVI hjørneskab af bemalet og guldstafferet træ, buet front med glaslåge hvorbag hvilke hylder, rigt udskåret med tandsnit og kannelerede ben på fødder. 18. årh. H. 189. D. 45. B. 66.

Brugsslitage. Ridser og mærker. Enkel rude med revne. Nøgle medfølger. Afskalninger. Restaureret. Senere forgyldning og bemaling.

I Aarhus
Vur­dering

4.000–6.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

806602 2.000 DKK