2413/​9087

Figur af terracotta, mandlig torso i naturlig størrelse. 20. årh.s midte. H. 90.

Figuren er hul. Fremstår med patina, alders- og brugsslitage.

Selected – Collector's Choice, 25. marts 2024

Vur­dering

10.000–15.000 DKK

Hammerslag

7.500 DKK

7.500 DKK
7.000 DKK