2413/9087
Figur af terracotta, mandlig torso i naturlig størrelse. 20. årh.s midte. H. 90.
Figuren er hul. Fremstår med patina, alders- og brugsslitage.
Selected – Collector's Choice, 25. marts 2024
Vurdering
Hammerslag