1703/1567
Fransk Louis XVI stage af sølv, konisk kanneleret stamme, rankeprydelse ved pibehoved, firsidet fodstykke. Senere monteret til lampe. H. ekskl. montering 26 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage. én ranke mangler. Borehul.
Varia, 19. januar 2017
Vurdering
Hammerslag
16 bud