1244/1589
Kinesisk våbentallerken af ostindisk porcelæn, dekoreret med guld og i farver med kronet spejlmonogram. 18. årh. Diam. 23 cm.
Fremstår med alders- og brugsslitage.
Varia, 1. november 2012
Vurdering
Hammerslag
17 bud