2109/146
Carsten Henrichsen (f. København 1824, d. sst. 1897)
“Solnedgang ved Furesöen”. Sign. monogram. Olie på lærred. 26×35,5.
Behov for rensning. Krakeleringer samt mindre afskalninger. Retoucheringer.
Ældre malerier, møbler og varia, 1. marts 2021
Vurdering
Hammerslag
21 bud