2449/876
Tue Poulsen (f. København 1939)
Rektangulært sofabord af mørkbejdset mahogni med indlæg af messing, top ilagt fliser af stentøj. Udført og mærket hos Haslev Møbelsnedkeri. H. 52. L. 138. B. 79.
Fremstår med alders- og brugsslitage. Ridser og mærker.
Vurdering