2103/728
Kähler (d. 1900, Keramikværksted, Næstved)
Gulvvase af lertøj, dekoreret med transparent turkisblå glasur. Sign. HAK. Udført hos Kähler. H. 47.
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker. Øverste kant samt fodrand med reparationer.
Moderne kunst og design, 19. januar 2021
Vurdering
Hammerslag
17 bud