2432/​648

Niels O. Møller (f. 1920, d. 1982)

Armstol med stel af riopalisander. Sæde betrukket med brunt skind. Model 62. Formgivet 1962. Udført hos J.L. Møller, stemplet.

CITES-certifikat til gensalg og transport indenfor EU medfølger.

Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

Effekter der er lavet af riopalisander eller indeholder dele af træsorten, kræver et CITES-certifikat for at kunne blive eksporteret fra Danmark til et land udenfor EU. Købere med fast bopæl uden for EU er forpligtet til at indhente denne tilladelse. Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.

I Lyngby
Vur­dering

15.000–18.000 DKK

Hvordan fungerer maksimumbud?

887236 (Autobud) 12.500 DKK
995174 12.000 DKK
887236 (Autobud) 11.500 DKK
995174 11.000 DKK
887236 10.500 DKK