2044/​66

Gaston Girbal (f. 1888, d. ca. 1978)

“La Ruée vers Lárgent”, 1929. Tryksign. Litografisk vintage plakat. 160×120.

Håndteringsmærker. Folder. Mindre revner langs kanter.

Ældre malerier, møbler og varia, 26. oktober 2020

Vur­dering

4.000 DKK

Hammerslag

2.000 DKK

2.000 DKK