2415/358
Dækketallerken af sterlingsølv samt opsats på tre fødder af sølv. Udført hos Grann & Lagly og Boy Johansen, 20. årh. Samlet vægt ca. 755 g. Diam. 19 og 26,7. (2)
Almindelig brugspatina, herunder ridser og mærker.
Ældre malerier, møbler og varia, 8. april 2024
Vurdering
Hammerslag