1948/764
Ivan Weiss (f. 1946)
Rigmor Als (, 20. årh.)
Cirkulært fad af porcelæn. Dekoreret med transparent glasur samt blåt abstrakt mønster. Sign. monogrammer. Unik. H. 3. Diam. 47,3.
Moderne kunst og design, 26. november 2019
Vurdering
Hammerslag
11 bud