2043/​607

Georg Jacobsen (f. København 1887, d. Frederiksberg 1976)

Opstilling. Sign. Georg Jacobsen 1959. Litografi i farver. Lysmål 39×47.

Undersøgt i ramme. Papiret er gulnet.

Moderne kunst og design (udskudt), 22. oktober 2020

Vur­dering

4.000 kr.

Hammerslag

2.000 kr.

2.000 kr.